| Dani242003 a întrebat:

Am un scuter kymco 2002 2t 80cc cu o seara înainte mergea perfect. Dimineața a pornit imediat am plecat cu el pana undeva l-am oprit și când sa ma întorc acasă a pornit mai greu după am ajuns acasă l am lăsat. Mai târziu am vrut sa plec și nu mai dădea scânteie deloc am schimbat multe bujii și noi am verificat sa nu fie vreun fir întrerupt și nimic credeți ca este bobina de inducție arsa ea este una și acceasi cu cdi este incorporat și cdi în ea
Da la automat câte odată da scânteie și aia slaba dar nu mereu
Este defecta bobina de inducție sa se strice dintr-o data asa?
Aștepți răspunsuri mulțumesc frumos

1 răspuns:
| Eugen80 a răspuns:

Da, este posibil sa se comporte asa bobina. Incearca cu alta bobina compatibila si vezi daca se comporta la fel sau nu.
Pana atunci ai grija sa pui numai benzina buna.