| Tomy2000 a întrebat:

Am un VW PASSAT 2007 la care imi apare in bord ABS, nu mai functioneaza park-tronic si cand franez se blocheaza frana

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Te-ai lovit de fiabilitatea masinilor 'dă lux' de la Volkswagen.
Ca de obicei, recomand prima data diagnoza computerizata intr-un service serios, unde cel de la diagnoza e mecanic cu experienta, si te poate sfatui eficient, pe baza experientei sale. Nu orice service cu pustiulica abia iesit din facultate, care a fost bagat la diagnoza ca-i baiatu' lui nu-stiu-cui si nu vrea sa se murdareasca pe maini.
Revenind la fiabilitatea VW, sunt curios ce scuza o sa mai gaseasca pasionatii marcii, la un caz real, cum e asta.
La laudat poze si masini parcate sunt buni, zici ca-s agenti de vanzari.

1 răspuns:
| Blamely a răspuns:

Nu prea ai ce-i face dacă-i din asta nouă din 2007. Fă-i o diagnoză computerizată.