| Gaby_Geo_1990 a întrebat:

Am vândut mașina dar mi-am păstrat numerele, acum am înmatriculat o alta mașina cu aceleași numere pe care le aveam. Pot circula cu mașina în afara localității cu rovigneta veche? Precizez că am rovigneta pe un an pana în 2024 03.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poti circula cu masina respectiva cu rovinieta veche, pana la expirarea valabilitatii acesteia.

| RxTx a răspuns (pentru Ioandelasal):

Deștept răspuns!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Http://www.cnadnr.ro/ro/roviniete/intrebari-si-raspunsuri-privind-rovinieta
Conform raspunsului de la intrebarea 7, rovinieta NU mai este valabila. Poti verifica la ei pe site, daca apare platita sau nu.
Conform raspunsului 12, nici macar nu iti poti primi banii inapoi...
PS: valabila un an inseamna pana in 2023 :D

| UserRo10 a răspuns:

Urmatorul proprietar o sa vrea sa faca vinieta si va pune seria de sasiu si noul numar. Automat se va anula vinieta veche cu numerele vechi. Tu trebuie sa faci vinieta noua cu noua serie de sasiu