| LLuk21 a întrebat:

Am vorbit cu niste prieteni si vrem sa ne luam o masina veche si sa o folosim exclusiv in padure si pe camp (nu pe drumuri publice deoarece nu avem niciunul permis), intrebarea este, avem voie sa o parcham in padure (vrem sa punem o foaie pe care scrie masina este abandonata)? Speram sa nu ne luam amenda din causa parcarii.

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mai rau sa nu faca sabotaj cineva la ea sau sa sparga geamu ca sa intre si sa rascoleasca. Mai bine cu permisu luat si masina in fata casei

| RazvanLegendaVie a răspuns:

Dacă o să găseasca poliția mașină o să creadă că cineva a folosit-o pentru crime sau altceva și dacă află că voi ați folosit mașină nu o să primiți amendă pentru parcare ci pentru condus fără permis. Din câte știu, în România poți conduce fără permis doar în locuri private ( nu pe drumuri publice ).

| suntserios a răspuns (pentru RazvanLegendaVie):

De cand e pădurea drum public?

| RazvanLegendaVie a răspuns (pentru suntserios):

Citește până înțelegi.

| LLuk21 explică (pentru suntserios):

Pai asta am scris in paranteza ca padurea nu este drum public

| LLuk21 explică (pentru RazvanLegendaVie):

De condus fara permis este voie dar pe drumuri forestiere si pe spatii private

| suntserios a răspuns (pentru LLuk21):

Nu iti raspunsesem tie