| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa pun turbo pe un bmw 320i din 2002, 170 cp, ce sanse am sa ma bucur de masina dpdv legal?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai sanse doar daca RAR omologheaza motorul si face modificarile in cartea de identitate a masinii si certificatul de inmatriculare.

| uncetatean123 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Si din cate am inteles sansele sunt cam mici + ca cheltuiala este destul de mare cu omologarile, iar ca ele sa fie acceptate toate modificarile trebuiesc aduse intr-un atelier autorizat cu piese omologate si alte chestii. ideea este ca vad prin oras tot felul de masini modificate cu sute de cai si chiar ma intreb, oare nu le e frica daca ii opreste cineva? nu prea te bucuri asa de masina...

2 răspunsuri:
| uncetatean123 a răspuns:

Daca ar exista un kit de compresor ceva mai ieftin, cred ca ar fi o solutie mai usoara dpdv al modificarilor.gen plug&play bineinteles cu un soft.