| Rodica1011919 a întrebat:

Buna. Am luat permisul recent, masina pe care am condus-o cand porneam de pe loc doar trebuia sa ridic incet de ambreaj si pornea, acum conduc momentan un Ford focus si la aceasta trebuie sa turez motorul ca sa porneasca. Posibil ca motorul acesta este mai slab de aceea trebuie sa turezi? Sincer chiar nu stiu, si sunt curioasa. Si as vrea sa intre ce parere aveti de polo 2005, 1.9 SDI, ce ziceti merita masini?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La aceasta din urma e posibil ca jocul pedalei de ambreiaj sa fie mai mare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde ce cuplu are motorul si cum e reglat ambreiajul

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Salut. Fordu e pe benzina? Daca da atunci nu e de mirare ca e mai greu de pornit de pe loc, in general masinile de la scoala fiind diesel. Sau poate doar la ford e putin mai dificil de felul lui.
Polo 1.9 SDI nu as lua, mai bine un 1.4 TDI daca vrei diesel pentru consum si cuplu mai mare.

| Rodica1011919 explică (pentru ClaudiuM1997):

Buna. Fordul e pe diesel... Dar probabil ca e masina mai mare si de aia trebuie. Multumesc pentru parere