| Cristian_Ciky_1997 a întrebat:

Cine poate sa-mi dea si mie un pont sau un sfat sau o opinie foarte buna.
Vreau sa-mi cumpar si eu o masina da vreau 1 si buna cu caroserie berlina in pretul acesta de 3, 500 sau 4000 de Euro.
Ce masini imi puteti recomanda?
Am vrut sa-mi cumpar o Mazda-Rx8 da am citit ca nu se mai fabica si ca nu merita din cauza motorului.

Puteti sa ma ajutati si pe mine?

3 răspunsuri:
| RB26DETT a răspuns:

Volvo S60 2.0T de 180 cp, foarte bune masinile, foarte confortabile, sigure si fata de un E class, iti spun ca stai mai bine! Nu se compara direct cu E class dar mie mi se pare mai confortabil si mai ok + ca Volvo sunt facute sa reziste in timp, caroseriile sunt galvanizate, nu ruginesc asa usor, eu am un v40 din 97 fara pic de rugina la 450 000 km si merge ca nou! Recomand cu caldura S60! Daca ai vrut rx8 inseamna ca ai bani si de benzina, nu strica sa te uiti la acel s60winking daca vrei sa dai mai mult de ~200 de lei impozit te poti uita si la cele de 2.4, 2.5winking, iti dau un pont, motoarele in 5 pistoane sunt cele mai bune de pe Volvo! Daca vrei ceva mai sanatos iti poti lua S80 si ala are 2.0T, daca te intereseaza! Daca vrei ceva mai mic atunci te poti uita la s40 dar comparativ cu celelalte... mda...

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

1. Mazda RX-8 nu e o berlina
2. Daca se mai fabrica, crezi ca era 4000e una noua? Loganul costa 7000e nou.
3. Desi sigur nu te afli in situatia povestita de tine, la banii tai... Pardon, la banii aia, poti cumpara:
-Renault Megane 2
-Logan 1 facelift
-Opel Astra H (nu e berlina, da e mai aproape fata de RX8)
-Audi A4 b6
-Mondeo 2
-Alfa 156

| OldSoul a răspuns:

Un Passat b5.5, daca esti interesat de acest model pot sa-ti dau mai multe sfaturi despre acest model.