| nicusor_4160 a întrebat:

Am un Matiz din 2001 care nu mai vrea sa porneasca. Am schimbat bateria si am mers cam 3 zile dupa care nu mai porneste (farurile radio clanson merg)Si mai am o problema cu benzina Am bagat 5L de benzina si acul imi arata pe rosu nu urca.Cand i dau cheie nu porneste nu da scanteie! La bord imi apare cheack bateria si uleiu!

3 răspunsuri:
| victorandrei a răspuns:

Cam greu sa ne dam seama doar din ce ne spui...trebuie verificat de cineva priceput. Poate nu vine benzina, poate nu e bateria in parametrii (pornirea la rece), poate sunt bujiile....etc

| EddiWeed a răspuns:

Sau bobina de inductie nu iti dau curent sau alternoatoru mai bine mergi la service

| TrafalgarLawDăFărst a răspuns:

Daca nu da scanteie incearca sa schimbi fisa ...si eu am patit la fel!