| anonim_4396 a întrebat:

azi cand mi-am pornit masina au inceput sa-mi clipeasca beculetele de la recirculare aer si AC in acelasi timp timp de 5 secunde, totul merge perfect, recircularea aerului functioneaza, ac-ul functioneaza, incalzirea functioneaza, oare de ce au facut asa? niciodata nu s-a mai intamplat asta! Volvo v40 2.0i 1997

4 răspunsuri:
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

O masina care sarbatoreste ''majoratul'' e de mirare ca mai porneste. Restu le poti considera detalii.

| RB26DETT a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Are peste 400 000 km si porneste la sfert la -30, trece de 25 de ani fara probleme, stai calm! Volvo nu-i ca alea nemtesti, daca are aproape 20 de ani nu inseamna ca trebuie sa cada totul la ea;) mi s-a parut ciudat totusi sa-mi faca asta... dupa cum am mai spus, totul merge perfect, chiar nu stiu ce a patit :)) azi nu a facut asa si nici pana ieri nu am mai vazut asa ceva :)) in rest masina este ca noua! D-aia mi-am luat volvo, masini facute sa tina pe viata, nu numai 20 de ani! A facut majoratul, a fost fabricata in ianuarie 1997 la 18 ani inca se tine foarte bine! Si de avut grija de ea nu prea ca o conduc de zici ca nu-i a mea! Drive it like you hate it, un fel de slogan vechi https://www.youtube.com/watch?v=E9c2Y8_2TH4!

| iasmi2002 a răspuns:

Poate cand ai pornit masina poate din greseala ai aprins beculetele daca zici ca functioneaza toate...
Poate ai vreo alta problema cum ar fi la motor sau altceva. nu prea ma pricep eu la masini.

| RB26DETT a răspuns (pentru iasmi2002):

Alea se aprind si raman aprinse doar daca apas pe buton, ala de la ac are 2 beculete, rosu si verde, cand e pornit se face verde dar clipea ala rosu de la ac cu ala de la recirculare aer, ambele in acelasi timp