| Bulborea_Magda_2001 a întrebat:

Buna, cum pot sa imi maresc puterea la masina CP?, dar fara soft, am un e46 316i 116CP si asi dori sa am macar 150-170.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Schimbi motorul, nu ai cum altfel sa aduci 50cp in plus si mai ales si fara soft

| JackR a răspuns:

Adica vrei 40-50% in plus. Schimba motorul, ca alta solutie nu exista!

| alexwahl a răspuns:

Bagi spirt in rezervor. Nu e realizabil ceea ce iti doresti.Amuzanta intrebare,

| UnTipMisto a răspuns:

Nici cu soft nici fără nu ai cum sa dai 50-60 cp, un soft îți poate aduce maxim 20 cp, alezarea si pistoane mai mari îți mai poate aduce 30... deci... trebuie sa te folosești de ambele soluții. Mai simplu ti-a răspuns JackR, numai ca alt motor poate necesita si alt ecu.

| lonewulf a răspuns:

E46 316i, motor benzina happy Ce ma amuza unii cand isi iau BMW si le da jet un Logan la semafor -ca masina aia e foarte lenesa! De fapt. Sfat: Schimba masina. Si nu BMW. Vrei senzatie? Ia un Civic. Honda Civic, sau Subaru. Vrei senzatie pe BMW, pregateste 10 000 de euro.

| stefandaniel94 a răspuns:

Depinde de motor dar la un golf de 1.9 105 cp il poti duce in 150 din soft...dar daca tu nu vrei soft e mai complicat turbina pistoane ...etc

| Nicu_Maier_1968 a răspuns:

Doar un lucru poți sa faci:
Schimbă motorul!