| LGN a întrebat:

SALL TPU! Cum pot sa-mi maresc viteza si puterea la masina? Am un GOLF 3.

Răspuns Câştigător
| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Salut LGN, este posibil desigur, uite aici ai linkul : ...0511637111 Nu schimbi motor, nu schimbi roti, dar in ceva trebuie investit! Pentru detalii iti stau la dispozitie!

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cumparand un golf 4

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce motor ai pe ea?

| TheEyes a răspuns:

Salut.Iti poti mari puterea la masina schimbandui motorul in primul rand bineinteles sau rotile.Rotile o sa te ajute ca sa poti prinde viteza mai mare in timp mai scurt.Si costa si mai putin si este mai avantajos.Dar motorul costa intr-adevar mai mult dar este bun, duce.
Salut, Bafta!

| paulmicutz a răspuns:

Mai poti cu chip tuning happy. Dar dezavantajul este ca fortezi masini peste limitele sale.

| nuexistadrogmaitare a răspuns:

Schimbi motorul cu unul vr6.

| marynyk a răspuns:

-schimba ulei/filtre cu ceva calitativ
-schimba clapeta de acceleratie cu una de la un motor mai mare (tot de golf 3 bineinteles)
-mareste-i galeria de admisie (daca esti neindemanatic, cauta pe cineva care a mai facut asta)
-scoate tot ce nu-ti trebuie din masina, scapa de greutatea in plus
-schimba rotie cu unele mai mici (de preferat pe 14 cu balonaj 40) o sa ai stabilitate si urcare mai buna in acceleratie
-alimenteaza cu combustibil cu cifra octanica mare (mergi cu incredere pe combustibilii "alto" de la rompetrol)

-p.s. sa nu faci prostia sa incepi sa pui filtre/tobe sport, ca nu o sa-ti ridice puterea nici macar cu 1%!