| ByaTweety a întrebat:

Buna happy De ceva vreme imi doresc sa imi cumpar o masina si am tot cautat ceva potrivit. Tocmai ce am luat permisul si va fi prima mea masina,asa ca m-am gandit sa fie sigura, micuta si cu un consum mic, dar totodata cu un aspect placut. Am pus ochii pe un reno megane 2 CC 1.6 din 2006, si as vrea sa aflu pareri pro si contra despre aceasta, sau ce masina ma sfaturiti sa cumpar? Multumesc.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna ByaTweety! E ok si Renault Megane 2 CC 1.6 din 2006. Eu iti dau cateva exemple de masini micute cu un consum mic si aspect cat de cat placut : Opel Corsa, Ford Fiesta, Fiat Punto, VW Polo, Golf, Mini Cooper, Toyota Yaris. Acum depinde si anul masinii si de cati bani dispui sa dai pe masina. Eu am Audi A5 2.0 TFSI Turbo din 2011 si consuma destul de mult, ma gandesc pe viitor sa-mi iau un VW Passat CC 2015. Cred ca te-am ajutat... Sa ai o zi cat mai frumoasa!

5 răspunsuri:
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Foarte buna pentru un incepator. Mai ales daca nu e CC.

| blackPug97 a răspuns:

Nu iti stiu gusturile, dar ai putea sa vezi aici de masini micute:
http://www.16vip.ro/aixam_crossline.html
Cel putin cea pe care e linkul mi se pare draguta, si eu ma gandeam la una.Si la un consum de nici 3l de motorina la 100de kilometrii mi se pare ca merita.

| ByaTweety explică (pentru blackPug97):

E draguta, dar prinde doar 45 km/h, pare o masina de jucarie laughing mi-ar placea una mai puternica putin, dar multumesc mult happy

| blackPug97 a răspuns (pentru ByaTweety):

Depinde de fiecare happy Noua sa mergem cu ea pana in oras la cumparaturi ne e buna.Am inteles ca poti sa ii faci ceva sa prinda mai mult.Ar trebui scos nu stiu ce de la ea.Nu ma pricep eu la din astea laughing

| Govoreanu_Alex_1988 a răspuns:

Uita-te si la Toyota Yaris. Sunt foarte fiabile. Poti sa mai vezi si alte optiuni pe vezicatface