| Ralucaacular2019 a întrebat:

Imi poate spune cineva dupa cat timp de la inscriere la scoala de soferi, ma cheama la condus(practica)? Probabil e in functie de firma, insa daca stie cineva aproximativ. Si dupa cat timp se sustine examentul la sala?

Multumes.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Practica la conducere o incepi dupa ce termini orele de teorie si afli direct de la scoala cand o incepi.

| mgtow a răspuns:

Avand 18 poti incepe din prima zi cand te inscrii. Examenu cand e programarea facuta de fel 1 luna e suficient sa inei bine apoi faci programarea

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Conducerea se incepe dupa absolvirea cursului de legislatie, care dureaza vreo doua saptamani, parca.
Multe scoli incalca procedura, si te baga la conducere fara sa fi terminat legislatia, dar varianta corecta este dupa ce faci cursul de legislatie, si il promovezi; adica faci chestionare cu punctaj bun.

| RainbowD a răspuns:

Salut. Cam dupa vreo 2 saptamani, dupa ce termini partea teoretica. Mi se pare ca la fel si cu orele de condus. Dupa ce faci 30 de ore de condus (o sedinta are 2 ore deci 15 sedinte) poti sa dai examenul pentru permis. Daca nu ma insel.