| elixyrkeyzor a întrebat:

Bună ziua, dacă în talonul mașinii de Germania cu numere negre permanente scrie ca tuv este valabil pana în luna iunie 2024. Acel tuv este valabil inclusiv luna iunie? Adică pot sa circul cu masina inclusiv toată luna iunie? Menționez ca eu sunt cu masina in Romania. Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| Korkodeln a răspuns:

E valabil pana un ultma zi a lunii, oricum in Germania amenda e minuscula in primele 2 luni, in Romania nu stiu daca se uita cineva:
"Der TÜV sollte immer bis zum letzten Tag des angegebene Monats erneuert werden."