| Fr3dy a întrebat:

Am dat astazi iesirea din scoala de soferi(iesirea din sala) si am picat(20 de puncte).Pot incepe orele de condus chiar daca nu am luat cel putin 22 de puncte? E obligatoriu sa iei iesirea din sala?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Legislatia rutiera nu prevede nimic in acest sens, asa ca ramane ce reglementari a adoptat fiecare scoala de conducere. Se poate ca unele sau chiar toate sa fi adoptat o prevedere in acest sens, avand in vedere ca se face o ierarhizare a scolilor de conducere in functie de reusita cursantilor la obtinerea permisului de conducere.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Teoretic da, practic tine de fiecare scoala de soferi in parte