| Ioanaioa12 a întrebat:

Bună, pentru cei care dau sala la școală de șoferi și i-a prins pandemia dosarul știu ca s-a prelungit cu încă 3 luni, știu ca trebuie făcută din nou fisa medicala pentru ca expira după 6 luni, și cazierul. Dar trebuie sa mai fac și psihologicul? Apoi cu dosarul ma duc direct la politie sau trebuie sa îmi fac programare online?

Răspuns Câştigător
| AlexElektro1987 a răspuns:

Mai trebuie facuta doar fisa medicala si dupa intri pe site-ul politiei din raza judetului de care aparții si fa-ti o programare la examenul teoretic.

| Ioanaioa12 explică (pentru AlexElektro1987):

Pai din câte pe site se fac doar programări pentru înscrierea dosarului... Dosarul meu practic este deja înscris. Doar ca trebuie sa mai dau sala. Deci mai este nevoie de programare?

| AlexElektro1987 a răspuns (pentru Ioanaioa12):

Pai daca ai inscris dosarul inseamna ca deja ai o programare, adica ti s-a spus data si ora la care trebuie sa te duci sa dai sala.

| Ioanaioa12 explică (pentru AlexElektro1987):

Idee e ca mie trebuia sa mi expire dosarul în timpul pandemiei. Asa ca s-a plelungit cu încă 3 luni... Deasta nu știu exact. Deci presupun ca trebuie doar sa merg sa dau sala liniștită.

| AlexElektro1987 a răspuns (pentru Ioanaioa12):

Nu are treaba cu cand îți expiră tie dosarul, eu credeam ca zici ca deja ti-ai facut programare de mai de mult. Intra pe site-ul poliției si fa-ti o programare, cand iti faci programare iti cere un numar de inregistrare pe care il ai scris pe fisa de școlarizare de la scoala la care ești înscrisă.