| raducristian1 a întrebat:

Peste 3 luni o sa fac 18 ani si am nevoie de ajutorul vostru pentru alegerea unei masini. Sunt foarte nehotarat. Dati-mi niste idei de masini diesel, pana in 3500 euro, de preferat break. Voi ce ati alege dintre Bmw 320d, Vw Bora, Vw Golf, Vw Sharan 1.9 Tdi, Volvo sau Skoda? Multumesc

Răspuns Câştigător
| AlexandrulS a răspuns:

La banii astia as elimina toate masinile in afara de Golf. O masina fara pretentii, usor de ingrijit si perfecta pentru incepatori. Desi eu cand am luat permisul am mers pe break... nu as recomanda in primele luni pentru ca este o masina lunga si nu prea potrivita. Nu iti recomand harburile alea de bmw-uri vw Bora nu este prea frumos, sharan, volvo la fel... poate un Skoda, dar repet ce iti recomand este Golf-ul pentru ca este perfect pentru incepatori, consum mic, consumabile ieftine si micuta masina si si cea mai frumoasa din lista ta de optiuni.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Porbabil in banii aia o Octavia ar fi cea mai potrivita si in cele mai bune conditii

| Superior a răspuns:

BMW 320D
BMW E46
Volkswagen Golf
Opel Astra
Audi A4

| suntserios a răspuns (pentru Superior):

De ce si ar cumpara cineva Audi si Bmw cand are un buget de doar 3000euro?

| Alexandruuu88 a răspuns:

Golf 4

| Ilie_Valentin_1994_XP8R a răspuns:

Eu as recomanda un passat b5 1.9 tdi 131 cp 6 trepte daca o sa nimeresti motorul sanatos o sa fii foarte uimit de ce stie sa faca, si la banii astia gasesti sigur unul aranjat din toate punctele de vedere