| Andrei17366 a întrebat:

Bună TPU. Acum doi ani jumate mi-a fost suspendat permisul în Germania timp de o lună. L-am predat iar după două luni am sunat la aceia care mi-au luat carnetul in Germania și mi-a oferit un răspuns sec și rapid după care mi-au închis. Au zis că carnetul mi-a fost trimis către adresa din Romania. Au trecut doi ani jumătate iar carnetul nu a ajuns in Romania deoarece acum o lună am fost la poliția rutieră din orașul meu în România și mi-au spus că la ei nu a ajuns nimic. Iar aici in Germania unde ma aflu eu in prezent nu a venit nimic. Un sfat? Unde ma pot interesa mai exact unde se afla carnetul meu, la cine sa sun, ce sa fac?

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

La ambasada Germaniei mergi si vorbeste cu ei

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

La un avocat.
La 2 ani de suspendare a permisului fara motiv, meriti niste despagubiri bune.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Permisele suspendate se ridica de la politia din orasul resedinta al judetului. Ai intrebat acolo?

| Andrei17366 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Te referi aici in Germania sau în România?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Andrei17366):

Daca e permis romanesc, in Romania.

| Andrei17366 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Da am fost. Nu este acolo.