| synyster33 a întrebat:

am un mini atv gio hummer de 110cc si nu stiu ce lichid de frana are in el ca am auzit ca nu e voie sa combini dot3 cu dot4 si vreau sa ii pun dot4 ca e mai bun. deci ele din fabrica au dot 3 sau 4? funda!

3 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Posibil sa fie chiar DOR5 pe baza de silicon. La chinezarii din alea nu iti poate spune nimeni dar vezi ca scrie pe capacul de la lichidul de frana or DOT si apoi cifra or decat cifra. Ia si verifica si tu e simplu, sau daca nu la un service care are pipeta de analiza iti vor spune. O alta solutie ar fi sa te uiti in cartea tehnica a ATV-ului daca o ai daca este luat de la un magazin serios nu de la nea Tagara sau magazinul ala de le vinde mereu ieftine si fara nici un manual si cu piese schimbate si spune ca sunt noi care i-a fraierit pe multi in timp!

| a1doru a răspuns:

Baga man dot4 ca nu se intampla nimic.

| synyster a răspuns (pentru a1doru):

Am bagat dot 4 si e bine. pentru mine la 12 ani e perfect