| bingbanglow a întrebat:

Buna TPU am un opel vectra a 96' cu motor ISUZU 1.7 tdi am si eu o intrebare:pe cand ma uitam si eu prin portbagaj am observat un motoras care se duce la clapeta aceea de la rezervor si are irele trase normal ca din fabrica treaba e ca nu stiu vreun buton sau ceva care sa il actioneze va rog raspunde-ti repede dau funda! (busonul acela de la deschidere este rupt asa ca il bag motorina pe acolo dar as vrea sa il inlocuiesc cu unul nou care sa se deschida din acel buton)

2 răspunsuri:
| Roman_Florinel_1956 a răspuns:

Acel motoras se actioneaza o data cu inchiderea centralizata

| Diggy98 a răspuns:

1. Vectra a a fost produsa pana in 1995
2. Motorul 1, 7 DTI Isuzu a fost pus pe Opel incepand cu 2000.
3. Daca iti functioneaza inchiderea centralizata o sa observi ca inchizand masina nu mai poti deschide clapeta de la busonul rezervorului. Pe acest model clapeta se actioneaza manual, nu are buton.