| Nikolas07 a întrebat:

am un Renault Laguna 1 din 94 si am probleme cu inchiderea centralizata, cand apas pe butonul de pe telecomanda nu mi se inchid toate usile numai 2 sau 3, ce poate avea? Dau funda happy

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Nu e bine atunci vreo eroare electrica cu inchiderea s-ar putea sa ai, dupa ce bagi cheia sa inchizi sau sa deschizi se trimit niste unde electrice prin fire pana la celalalte incuietori nefunctionand cum zici tu trebuie vazut sistemul de inchidere/deschidere al usilor de catre un profesional

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Inchide din cheie si vezi daca se intampla asa, daca la cheie se inchide bine e problema la sigurante si numa un electromecanic stie care sant defecte

| Nikolas07 explică (pentru mgtow):

Din cheie nu mi se inchid

| mgtow a răspuns (pentru Nikolas07):

Nu e bine atunci vreo eroare electrica cu inchiderea s-ar putea sa ai, dupa ce bagi cheia sa inchizi sau sa deschizi se trimit niste unde electrice prin fire pana la celalalte incuietori nefunctionand cum zici tu trebuie vazut sistemul de inchidere/deschidere al usilor de catre un profesional

| AgathaRo a răspuns:

Curata acutatoarele la usile problema apoi o resincronizare la inchiderea centralizata.

| 3v1lM1nD a răspuns:

Verifica panoul cu sigurante.
Vezi sa nu fie un scurt in alta parte, verifica asta vazand daca masina reactioneaza la semnalizari asa cum trebuie si nu ramane ceva aprins aiurea.

Răspuns utilizator avertizat