| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU!
Ce părere aveți despre Volkswagen, este o mașină bună?

15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Depinde de km rulati si cum a fost tratata. In medie o masina rezista 14 - 20 de ani daca e bine ingrijita

| CristiDinBucuresti a răspuns:

In primul rînd este o masină nemțeasca numele Wolksvagen tradus inseamnă, masina poporului, in Germania Wolksvagen este ca la noi dacia, o masină ieftina si accesibilă tuturor, atit ca reparatii cit si ca piese.

| darrio2007 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Numai ca este Wolkswagen.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru darrio2007):

Am gresit, scuze ai dreptate.

| darrio2007 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Nici o problemă. Sunt carcotas de felul meu.

| Frank51 a răspuns (pentru darrio2007):

Este Volkswagen.

On topic, daca este sa vorbim despre masinile inainte de 2010 treaba sta binisor, dar astea ultimele generatii sunt foarte prost fabricate. Asa ca si in orice afacere, toata lumea trebuie sa castige, in final clientul pierde tot timpul.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nemtii in general fac lucruri bune, nu la fel de bune precum Japonezii, dar mai bune comparativ cu chinezii sau Românii.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

A ramas doar numele de el.
E un brand la acelasi nivel cu Dacia, Renault, Fiat sau Nissan, doar ca nepriceputii le vad ca pe niste tomberoane superioare.
Eu, ca mecanic, nu mai dau banii pe asa gunoaie.
Putine modele sunt reusite de la ei, le poti numara pe degete:
-Lupo
-Polo
-Transporter 1, 2, 3 si 4
-Touran
-Caddy
-Golf 2
-LT
In rest sunt niste gunoaie, gasesti oricand un Renault, Ford sau Opel mai bine facut decat porcariile lor la suprapret.

| GabiDumitrescu a răspuns:

"Ce parere aveti despre blonde, sunt parasute?" Depinde de la model la model, ca la majoritatea brandurilor auto!

| Bizon95 a răspuns:

Da, dar Wolsvagen izbitinzid

| Alexandrionelu a răspuns:

Depinde de model, an și cel mai important de așteptările tale. Dacă te dai jos din Logan și te sui in Passat, vei fi incantat. Dacă ai avut un E Class, sau un seria 5, Pasat - ul ți se va părea anost.
Fi mai explicit la ceea ce vrei sa afli și vei primii opinii mai utile.

| christine99 a răspuns:

Daca te referi la fiabilitate, masinile japoneze sunt cele mai bune: Toyota si Honda. Nu zic asa ca mi-a venit mie, am citit o gramada de articole si topul e dominat de cele doua. Cam vaga cerinta sa fie "buna", fiecare are avantajele ei.

| George12356456 a răspuns:

Salut! Depinde de model și de motorizare. Știm cu toții că motoarele de 2.0 diesel au avut și au nenumărate probleme, de aceea și prețurile mici de vânzare. Motoarele 1.9 sunt cele mai fiabile. Eu unul am o părere bună despre VAG in general, sunt mașini durabile. Eu conduc un audi A4 b5 1.6 cu gaz pe el. O mașină foarte reușită, nu are gram de rugină și este foarte confortabila.

| suzyloveinair a răspuns:

Draguta poza de profil.
ia-ti mai bine arctic. spala mai bine :-)

| anonim_4396 explică (pentru suzyloveinair):

Credeam că Wolsvagen spală cel mai bine rufele, dar dacă zici tu fie laughing