| iulianpuscasu a întrebat:

Vreau sa cumpar o masina si as prefera 2 modele. 1)Volvo V40 breack 1.9 diesel din 2000
2)Bmw 320 diesel breack 1900 din 2000
Vreau sa stiu care ar fi cea mai buna din punct de vedere al fiabilitatii, cat de scumpe sunt piesele, consumului, sigurantei. Care ar fi mai buna pentru mine. Multumesc! Dau fundawinking!

Răspuns Câştigător
| missdevil a răspuns:

Ca si calitate ambele se ridica la inaltime. pe de alta parte volvo nu este o masina atat de populara in Romania precum BMW de aici si piese un pic mai scumpe. Eu as miza pe Volvo avand in vedere cum a mai spus cineva pe aici ca iarna BMWul il tii in garaj. Ambele masini sunt bune si "tepene", acum depinde de tine cat de bine iti permiti sa le intretii

4 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Fără îndoială Volvo.

| trafikantu a răspuns:

Bmw. orice ar fi!

| elenac a răspuns:

Stiu ca bmw consuma si mai ales iarna trebuie sa mergi cu 2saci de ciment dupa tine ca sa nu fuga de spate

| trafikantu a răspuns (pentru elenac):

Frate`miu a facut accident cu bmw`u, a facut masina praf si a iesit din ea fara o zgarietura. Tin sa precizez ca acul la vitezomtru s`a blocat la 260 km/h.

Numai binewinking