| valhala90 a întrebat:

Buna tuturor.Am si eu o mica problema cu un magnetou de moped.Mai in detaliu, cineva mia spat bobina de la magnetou si mia rupt si pana de la volanta(pana care sta pe cantul axului). De aceea va rog mult daca stiti un site de pe net sau cineva care are pus de vanzare un magnetou cu 2 bobine de 12V si daca se gasesc tot pe net pane de volanta.De asemenea m-ar mai interesa daca se gasesc condensatoare pentru magnetou tot cu 2 bobine{12v}(ca am un prieten care nu mai are condensatorul). Daca m-ati putea ajuta cu un link va raman dator(dau funda).

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Depinde ce model de moped ai ca sa te putem ajuta, poti incerca pe okazii, bikeshop, forumul scuteristi gasesti sigur, forumul motociclism sau daca nu chiar sa scrii pe google,, Dezmembrari si numele mopedului" si ai toate sansele sa gasesti! Daca vrei noi te duci la orice magazin mai maricel de piese auto, mai care se respecta si iti aduc pe comanda intr-o zi!

1 răspuns:
| valhala90 explică:

Nu ma poate ajuta nimeni?