| davidutzuu a întrebat:

Buna
vreau o parere.
vreau sa cumpar un Ford Mondeo 2. 0tdci negru din 2008...are cam 196000 mile
masina arata si merge foarte bine...proprietarul vrea 3000E
are facut servis-urile la timp.
merita la bani astia?
multumesc

1 răspuns:
| ZyReXe a răspuns:

Din ce stiu eu, Ford-urile Mondeo sunt facute sa reziste la drumuri lungi si sunt masini calitative.

Pretul pare bun, dar 196.000 mile este destul de mult din 2008 pana acuma, deci s-a circulat foarte mult cu masina aia...

In urmatorii 2-3 ani nu cred ca o sa ai probleme sau ceva dar e posibil dupa aceea sa intervina ceva probleme avand atatia km.