| iwefgOficiall a întrebat:

Buna ziua am si eu o intrebare daca as lua un carburator nou pentru o motosapa pentru al monta trebuie urmariti cativa pasi dupa ce l-am montat sau al montez si gata?

Răspuns Câştigător
| SuplimenteNutriline a răspuns:

Daca este nou... monteaza-l si gata. Atentie la etansietate. Sa fie fest pe corpul motorului altfel va trage aer pe acolo si vei avea consum de combustibil mare/

| iwefgOficiall explică (pentru SuplimenteNutriline):

Te pricepi la asa ceva esti an domeniu fiindca carburaturul vechi s-a spart acele garnituri si de asta am comandat altul nou prinde aer si moare.

Si de ce se ancinge tare dupa ce a fost segmentat?

| SuplimenteNutriline a răspuns (pentru iwefgOficiall):

Se va incalzi pentru ca acum este totul nou si nu exista spatiu intre camasa pistonului si segmanti. Dupa cateva ore de functionare nu se va mai incalzi asa tare.