| Sk_Diaconu_1997 a întrebat:

Buna ziua am si eu un golf 4 1.4 16v si inainte am ajuns la ea si am pornita am vazut ca s-a aprins apa si am oprit.o i.am pus apa si nu a mai vrut sa porneasca, dc?
Ps inainte de asta cand a fost zapada aiaa am mers un km cu ea spre casa si pe la 700 de m s-a aprins becul de apa si am mers asa cu ea

3 răspunsuri:
| bogdan456 a răspuns:

Nu trebuiea sa mergi cu becul de apa aprins cel mai probabil ai gripat motorul

| Sk_Diaconu_1997 explică (pentru bogdan456):

Motorul invarte nu este gripat

| Amulyblind a răspuns:

Si tata are fix acelasi model. Ceva de genul i s-a intamplat dar in afara de asta si motorul scotea un zgomot putin ciudat, prima data am crezut ca e distributia sau doar pompa de apa dar a mai mers asa cu ea pana s-a oprit pe drum si nu a mai mers. Am dus-o la service si nu mai stiu ce a spus exact omul dar ar fi costat foarte mult, asa ca am schimbat motorul cu totul deoarece cam tot atat costa sa repare defectiunea. Pe motor de 1.4 16v am dat 3000 de lei de la un golf accidentat. Acum merge bine. Nu stiu daca ai aceeas problema dar trebuie sa mergi cu ea neaparat la service.