| Sponsor2011 a întrebat:

Detin un golf 1.6 16v 105 HP din 2001 si am o problema la o acceleratie mai brusca masina parca tuseste daca e sub 3000 rpm, tin sa mentionez ca am schimba bujiile si fisele, mecanicul mi-a spus ca poate sa fie de la bobina sau de la bateria care e slabita. Aveti vreo idee, multumesc anticipat.

3 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Poate nu ai benzina potrivita sau poate ca este un filtru infundat! Verifica si vezi si la teava de esapament, daca nu e blocat cu ceva? Si sa ai grija nu calca prea tare pe pedala de acceleratie si nu tura motorul masinii si nu o lua la viteza mare!

| razvan131997 a răspuns:

Incearca sa mai cureti clapeta la acceleratie. Daca nu, e bobina. Din alta cauza nu poate intrerupe. P.s incearca sa folosesti o perioada doar benzina extra.

| Sponsor2011 explică (pentru razvan131997):

De ceva vreme folosesc doar din omv min 99