| Keekevl a întrebat:

In luna decembrie am avut un incident, a intrat o masina in mine, am avut toata partea dreapta lovita.Am fost la constatare,am primit aviz de reparatie,am fost la service,au reparat-o,si acum dupa o saptamana dupa ce am luat masina din service, am primit o scrisoare prin fan curier, ca valoarea reparatiei a costat 7000 de lei si ca valoarea masinii este de 8000 si ceva de lei, si ca ei au estimat suma reparatiei la 1200 de lei.aMai am si o cerere care trebuie completata si pusa la dosar.Nu inteleg, ce trebuie facut acum, sa inteleg ca diferenta trebuie platita de mine?

5 răspunsuri:
| Panamax a răspuns:

Ai platit ceva pana acum?
Service-ul este cel agreat de asigurare sau ales de tine?

| Keekevl explică (pentru Panamax):

Pai cand am fost la constatare, au intrebat unde vreau sa fac, si am specificat la reprezentanta, pentru ca aveam si eu pe cineva acolo, dar ei nu au zis nimic.Pur si simplu baiatul de acolo a zis sa ma duc direct in service sa se apuce de ea

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Keekevl):

Intreaba la reprezentanta, prin intermediul cunostintei tale, daca dosarul tau este ok, adica daca a fost despagubit/achitat costul reparatiei.
De curiozitate, ce masina ai? Sunt curios cum evalueaza astia preturile.

| Keekevl explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Am un logan 2012, un taxi., cand am scos masina din service am intrebat daca mai trebuie ceva sau eu stiu, si el a zis ca nu ma mai intereseaza nimic, si daca fac aia problema iei se judeca

| Panamax a răspuns:

Cred ca ai nevoie de un avocat.