| Bacanu_Geo_1990 a întrebat:

Bună ziua, m-am înscris la școală de șoferi categoriile C, CE, as vrea sa știu câte ore de conducere se fac pentru fiecare categorie, prețul scolii a fost de 2.600 lei, va trebui sa mai cumpăr ore de condus?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru categoria C depinde de cat timp detii permisul de categorie B.
Daca il detii de pana la 1 an atunci vei face 36 de ore, daca il detii de peste 1 an vei face 30 de ore.
Pentru categoria CE vei face 10 ore.
Va mai trebui sa faci minimum 6 ore doar daca nu reusesti din prima la proba practica.