| Furdui_Ionel_1989 a întrebat:

Buna ziua, mi am golit intermediara si am pus o toba "sport" ca finala, dar tot nu se aude masina cum as vrea, pot spune ca nu se aude deloc, ce as mai putea face, fara sa umblu la catalizator?
Passat 1.9 tdi 116cp 2000

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Pentru ca nu stiai dar masinile diesel nu-s facute sa aiba un sunet placut indiferent de cate modificari le faci.
Daca umbli la catalizator umbli si la certificatul pe care il vei pierde daca te depisteaza un control in trafic.
Doar la masinile pe benzina se obtine un sunet sport frumos dintr-o evacuare finala, dieselul nu e pentru asa ceva, iti spune cineva care a avut atat toba sport pe diesel cat si pe benzina, nici nu se compara, cu o toba sport dedicata pe banzinara obtin un sunet mai placut decat daca as inlocui toata evacuarea cap coada la diesel, atat de mare e diferenta intre cele doua.
Dieselul e tractor si aia e, el nu e facut sa sune bine, cel putin nu motoarele astea cu cilindri in linie, se schimba situatiile la V6 diesel acolo se aude bine.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Si cam ce sunet ai vrea sa aiba un diesel?
Ai gresit motorul.

| Furdui_Ionel_1989 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Sa se auda putin mai tare, nu doar sa aud motorul.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Furdui_Ionel_1989):

Ar trebui sa largesti diametrul din catalizator pana in spate, si eventual sa pui o toba de inox, goala.

| Furdui_Ionel_1989 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Toata e goala, in afara de catalizator.

| relian a răspuns:

Lumea umbla dupa zgomot cat mai scazut, tu vrei sa fie cat mai mare laughing chestia asta e ste deranjanta pentru restul oamenilor, Daca puneai altceva, stiu si eu sa pui arcuri foi, atunci era fix problema ta laughing aia nu deranjeaza oamenii de pe strada.
Ce faci tu se numeste magarie.De as fi fost politist vas fi dat amenzi maxime, la astia ce poluati sonor.Du-te in padure unde nu te aude nimeni si fa zgomote cat vrei.

Stiu ca nu am raspuns la ce ai intrebat, dar intrebarea ta este ilegala laughing pui intrebari ilegale, in mod normal ar trebui astia sa o stearga laughing