| faranume15435 a întrebat:

Buna ziua, nu am mai condus masina de 2 luni, in momentul in care am pornit cu ea azi se aude un zgomot ca și cum ar freca ceva in mers(e destul de tare zgomotul), la franare e ok, nu se aud zgomote, ar trebui sa ma îngrijorez sau e doar rugina?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca a stat in mediu mai umed, de obicei se aude asta de la tamburii de franare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai frane pe tamburi pe spate?
A fost frana de mana trasa in aceste 2 luni?

| Cherciumihai a răspuns:

Trebuie dusă la un service să o pună pe calculator să vadă dacă depistează ceva la ea.Acum...depinde,pot să fie amortizoarele deranjate...

| darrio2007 a răspuns (pentru Cherciumihai):

Amortizoarele nu freacă.

| suntserios a răspuns (pentru Cherciumihai):

Cum freaca un amortizor? M-ai facut foarte curios.