| SilviuY a întrebat:

Buna ziua si multumesc anticipat pentru răspunsurile dumneavoastră.

Speță: În urma cu câteva zile am fost acroșat de un vehicul care nu a respectat semnificația indicatorului STOP. Faptul ca cu o seara in urma am băut doua beri si faptul ca era chiar la ora plecării la munca au rezultat intr-o testare pozitivă la breathalyzer respectiv 0.04 alcool pur in aerul respirat. Am acceptat acest lucru si nu am solicitat prelevarea de sange, iar acum vine întrebarea:

O sa fiu despăgubit de societatea de asigurări sau voi fi nevoit sa platesc totul din buzunar?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Pe scurt: nu

| ImJack a răspuns:

Nu prea cred ca vei fi asta dacă nu pici la o înțelegere cu cel care te-a lovit.