| clau_3037 a întrebat:

va rog sa ma ajutati cu informatii privind costurile (taxe si tva ), cum pot sa o achit? cash sau op?; si actele necesare si legale pentru a cumpara o masina utilitara second hand din Germania pe firma.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.credite-auto.ro/......-2008.html

1 răspuns:
| monicaclaudia a răspuns:

Pai nu ai incercat la ceva leasing?
RADACINI
www.radacini.ro
Distribuitor autorizat "Daewoo" vanzari autovehicule noi si second hand, asigura service pentru autovehicule
Calea Grivitei nr. 106, sector 1 Tel. 210.76.52; 210.80.27/26; Tel/Fax 211.10.46;; Calea Plevnei nr. 226, sector 1 Tel. 220.48.82; Fax 220.48.81;; Bd. Iuliu Maniu nr. 6–10, sector 6 Tel/Fax 410.43.99;; Calea Vitan nr. 112, sector 3 Tel. 322.21.47; Fax 3
http://www.supermasini.ro/
Taxa pe importurile auto second-hand
Ministrul Mediului va propune Executivului introducerea unei taxe ecologice pentru inmatricularea autovehiculelor provenite din UE dupa momentul aderarii, estimata la 1.000-2.000 de euro, pentru a evita cresterea numarului de masini poluante, in contextul anularii restrictiilor la importurile auto. etc :pagina http://masini.ro/stiri-auto-taxa-pe-importurile-auto-second-hand-2294.htm
mai mult nu pot ca sa te ajut (( mi pare rau