| paulp a întrebat:

Care e presiunea recomandata la pneuri pentru un volswagen polo, benzina din 2002.1.4 CP. 65kW?
Ms.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Presiunea recomandata este scrisa prin maualul masinii sau pe undeva pe caroserie, nicidecum pe pneu. acolo e trecuta presiune maxima admisa.

3 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Scrie pe pneuri, domnule cioata.

| suntserios a răspuns (pentru ombladon):

Presiunea recomandata este scrisa prin maualul masinii sau pe undeva pe caroserie, nicidecum pe pneu. acolo e trecuta presiune maxima admisa.

| paulp explică:

Ombladon: cioata esti tu, ce scrie pe pneuri e valoarea maxima admisa, nicidecum cea recomandata de producator - adica cea care ma intereseaza pe mine.

| Mario4658 a răspuns:

Mergi la o vulcanizare și ți-o faci gratis, sau cel mult 50 bani pe roată happy