| Mihai9998 a întrebat:

Care este varianta cea mai simpla de a plati taxa pod Fetesti de pe A2 - Autostrada Soarelui? Prin SMS, la benzinarie sau cash? Voi cum ati procedat? Merci!

Răspuns Câştigător
| MotanulFelix a răspuns:

Evident cash poti plati dupa ce se termina sezonul vacantelor altfel vei sta la niste cozi interminabile. Cred ca cel mai simplu este sa achiti la o benzinarie din orasul tau deoarece nu mai platesti cativa centi suplimentari pentru SMS. Daca vrei mai multe detalii poti intra de ex. aici https://www.taxapod.com/ si vei afla tot ce trebuie sa stii despre minunata taxa de pod de la Fetesti. Drum bun!

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La benzinarie, cand pui benzina platesti si taxa, dureaza 1-2 minute.

mi se par niste cretini aia care stau la coada sa plateasca taxa la pod acum in perioada asta aglomerata.

S au plans ca statul nu face nimic, si cand a facut i a durut in cu.r

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Cel mai simplu e sa mergi pana la pod dupa care sa ocolesti pe drumul vechi. Asa, nu dai nimic si nici nu stai la cozi.

| suntserios a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Stii ca podul face parte din drumul vechi si nu exista nicio varinata ocolitoare pentru statia de taxare asa ca solutia ta romaneasca nu merge

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru suntserios):

Stii prost.

| suntserios a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Nicio problema, ma luminezi tu imediat cu un link de pe google maps, asa e?

| suntserios a răspuns (pentru suntserios):

Inca astept link ul ala ca plec la mare