| cristi27 a întrebat:

De luni ca sa circuli pe autostrada soarelui va trebui sa platesti o taxa, ce parere aveti despre acest lucru? stiu si eu ca pe fiecare autostrada din europa se plateste ca sa circuli pe ea dar autostrada soarelui se ridica la nivelul acelor autostrazi care sunt in alte tari?

Răspuns Câştigător
| Silvia a răspuns:

Nu stiu daca se ridica la nivelul altor autostrazi, dar asa e corect. Voi stiati ca orasul Constanta este mai poluat, aglomerat si murdar din cauza turistilor? e foarte corect sa plateasca taxa.

6 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

E normal, nu stiu de unde sa mai scoata bani...

lolita
| lolita a răspuns:

Este autostrada, sa se plateasca, poate guvenul a vrut sa ne obisnuiasca cu taxelea autostrazii pentru ca in urmatoruii ani cand vor face mai multe, sa ni se para ceva normal.

leonardk
| leonardk a răspuns:

Taxa este pentru podul de la Cernavoda nu pentru autostrada. In aceasta tara toate taxele sunt stupide pentru ca banii nu merg acolo unde trebuie. Da afara se platesc taxe pentru autostrazi dar sunt autostrazi nu bataie de joc. In plus in pretul fiecarui litru de combustibil este si taxa de drum si in plus mai e si rovinieta pe care o platim. Campioni la taxe - romanii.

| sorin a răspuns:

Autostrada e mult spus la noi nu exista asa ceva e o poteca mai buna sa zicem)) ce te mai mira ca iti ia bani pe fata asa nu vezi ca asa s-au invatat.

| yadora a răspuns:

Mai doar traim in Romania si orice lucru se plateste indiferent de situatie... dar si intretinerea acestora e f costisitoare...si de nu noi circulam pe ele si le deterioram in timp? deci platim si noi o suma modica ca doar nu faci drumul spre Cta in fiecare zi.

| oniska a răspuns:

Mi se pare stupid...In primul rand ca aia nu se poate numi autostrada in conditiile in care la fiecare pod trebuie' sa pui frana sa nu-ti nenorocesti masina. In alte tari se cer bani pentru ca au pentru ce sa ceara. La noi in schimb...