anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

Cati litru consum la 100 de km cu aceasta masina?
Se merita cumparata?

6 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Scrie in descrierea facuta de vanzator cat consuma. Daca merita? Pai tu stii ce iti doresti si ce bani ai.Trebuie sa o vezi, sa faci o proba ceva, eventual daca iti place sa o duci undeva s-o pui la un scaner sa fie curata.10 LITRI LA 100 de km zice omu, cred ca atat consuma.Este automata ceea cei bine, dara pentru ca esti in RO si acolo majoriatea masinilor is manuale ar fi bine sa scanezi masian asta sa nai probleme la transmisie, deci cauti un loc unde sa aiba scaner din ala suparatu sa citeasca toata masina, deci mamsina automata scula, navigatie, e seria 5 man deci e buna zic eu asa la ce se vede la suprafata.Verifica si suspensiile desi astea oricum la orice masina trebuie schimbate, dara stii cum e cu cat verifici mai multe si gasesti chestii poti trage din pret cu orice chestii, de la cauciucuri la mai stiu eu orice zgarietura bla bla.Asta daca te pricepi sa negociezi, daca nu ia pe cineva cu tine care se pricepe. Fara sa scanezi sa faci un diagnostic total la masina asta, nu te baga.Masina asta este plina de senzori si computere, fiecre sistem are computer bordu lui de la volan la roti si cate si mai cate.Nu stiu daca ai mai avut bmw dar ai grija ca 7 mii nu-s de ici.Cu un diagnostic da merita. Diagnosticu asta total nu stiu undel poti face poate la reprezentanta sau cineva care are sculele necesare sa poata face asta. Daca nu faci diagnostic, macar scanare asa cat de cat zic eu ca tot ar trebui.

| DaniTDCI a răspuns:

Destul de mult, are motor de 3.0

| Mihai1810 a răspuns:

Iti iei masina cu motor de 3l si te intereseaza consumul?

Răspuns utilizator avertizat