| imihaistoian a întrebat:

Ce face repartitoru frana spate cat costa cat de important este pot lua de la sh sau de la dezmembrari? Ce risc? Logan 1.6 mpi 2004

6 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Este foarte important pentru ca el este cel care ''echilibreaza'' frana pe cele 2 roti. poti sa iei si de la sh, dar mai indicat ar fi unul nou.

| imihaistoian explică (pentru a1doru):

Cat este unul nou cat este unu de la sh?

| a1doru a răspuns (pentru imihaistoian):

Habar n'am.eu ti-am spus doar, dpdv mecanic si al sigurantei tale.

| Dragosalx a răspuns:

Repartitorul franeaza pe spate in functie de greutate, cand este mai incarcata franeaza mai mult si invers. Daca gasesti unul functionabil si in stare buna la dezmembrari merge!

| imihaistoian explică (pentru Dragosalx):

Si cum verific daca este functionabil?

| Dragosalx a răspuns:

La intrebarea asta nu as putea sa iti dau un raspuns, pentru ca nu stiu.O idee ar fi in felul urmator: sa vorbesti cu un mecanic priceput sa iti dea cateva indicatii sau sa mearga cu tine sa cumperi piesa, eventual sa vb cu baietii de la dezmembrari si in caz ca comportamentul masinii nu se schimba cu nimic dupa inlocuire, sa iti dea alta piesa sau sa iti dea banii. Sper sa rezolvi problema!