| Crisologo a întrebat:

Ce masini bune pana in 1500 euro (second hand) imi recoamndati. Si dc? Nu vreau sfaturi sa iau una mai scumpa, Peste cateva luni e posibil sa nu mai fiu in tara. Multumesc

Răspuns Câştigător
| alexwahl a răspuns:

Eu sunt mecanic si vreau sa imi cumpar un Golf 4, 1.9 tdi. Piesele sunt ieftine, masina se strica greu, consumul e mic. In prezent am un Seat ibiza 1.4 Diesel din 2007.

| Crisologo explică (pentru alexwahl):

Wahl? Esti si frizer?

| doctorandus a răspuns (pentru Crisologo):

Pana acum zicea ca parintii primesc alocatie pentru el si i-o dau lui.

în 13 Februarie | alexwahl explică (pentru DonnaAlba):

Pai eu am bani ca parintii imi lasa mie alocatia

în 13 Februarie | alexwahl explică (pentru DonnaAlba):

Am facut 14 ani.Am vrut sa ma impritenesc cu editoru.

7 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Opel Astra G. Si eu as recomanda euro4 si garantat gasesti benzinare care se incadreaza (dupa 2001).

| winter a răspuns:

Un vw polo sau opel astra din 2002 ambele

| Gaara5846 a răspuns:

Daca mai socoteai buzunaru, ieseai la una cu euro 4, astea pana in 1500 sunt euro 3, si vor avea de suferit. Totusi cred ca un golf 4 diesel ar fi o alegere buna.

| Crisologo explică:

Fiat stilo este masina buna?

| alexwahl a răspuns (pentru Crisologo):

Buna de mers pana la frizer. Fugi cand auzi FIAT.