| anonim_4396 a întrebat:

Ce masini sh merita cumparate pana in 100. 000km reali benzina repectiv 150. 000km diesel? Sa fie minim euro 5, intre 8-12k euro, adica ceva mai spre premium asa, nu neaparat o masina obosita care a costat de 3 ori mai mult, e rupta in gura si apoi cere bani cu nemiluita, astept diferite pareri.

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Plateste serviciul unui specialist cu experienta sa te asiste la cautare /alegere /cumparare.
El va sti la ce sa se uite, si-ti va face o alegere potrivita (daca si el este multumit).
Merita!

| venividivici2017 a răspuns:

Golf 6, BMW Seria 3, Audi A4, VW Passat...dar trebuia sa specifici si un an.

| uncetatean123 a răspuns (pentru venividivici2017):

Eu ma gandesc asa: Vreau o masina cat mai noua, cu km reali cat mai putini, intretinuta corespunzator si la un pret cat mai mic fata de cel de reprezentanta.
Exemplu:
- Daca o masina noua care e 100% buna si costa 20. 000euro in reprezentanta, eu as fi foarte multumit daca mi-as cumpara aceeasi masina dar undeva la 90% uzura la 10-11. 000e, intelegeti?
Parerea mea este ca, odata ce cauti masini si mai vechi, probabilitatea sa cumperi o caruta este destul de mare iar putine sunt ofertele acelea bune, iar cu noua taxa de poluare, parerea mea este ca cine isi cauta o masina sa fie macar euro 5, presupunand ca ai deja o suma considerabila de bani disponibili, bine cu 5000 iti iei si logan euro 5, cred ca si mai putin, acum e preferential.
De exemplu vreo 2 mecanici imi spuneau ca masini diesel merita cumparate noi sau vechi de 2-3 ani maxim, asta in cazul in care iti place diesel si faci multi km exterior sau chiar si prin oras dar nu pe distante mici. Iar referitor la benzinare poti lua si mai vechi pana la 7-8 ani nu mai mult de preferat, eventual sa fie cat mai simple, fara supraalimentare, asta e valabil si pentru masinile mai noi, nimeni din ce am auzit eu nu mi-au confirmat ca noile generatii sunt bune, cele mai fiabile au fost si vor fi aspiratele cu injectie multipunct.
In fine daca aveti alte pareri, va rog.

| uncetatean123 a răspuns:

Imi plac tare mult golf 6 hatchback cu 1. 4tsi 160 sau 170 de cai. nu stiu exact daca cel de 170 s-a mai montat pe golf 6 si neaparat cutie automata, de genu, ce ziceti?
goo.gl/aKkUMJ

| Andei a răspuns:

Depinde ce marca de mașina îți place și pentru ce dorești sa o explorezi te-aș recomanda saitul de automobile din Lituania iată link-ul http://m.latauto.tvnet.lv/ Aici este o gama larga de automobile după care ai putea sa alegi ce îți place

| Andei a răspuns:

Depinde de ce marca doriți și ce clasa și pentru ce doriți sa o expluatsti eata link-ul cu auto din Lituania acolo este o gama mare de auto unde v-ati putea alege ceva ce va place iată linkul http://m.latauto.tvnet.lv/