| Ssssmokin a întrebat:

Ce parere aveti de acest laptop? Este second-hand. Se merita unul noou la acelasi pret?

6 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Care laptop? Nu ai pus niciun link, nicio descriere.

| Ssssmokin explică (pentru GdX):

Http://www.pchouse.ro/......0-ghz.html
Acesta este laptopul

| GdX a răspuns (pentru Ssssmokin):

Are hardul foarte mic, display mic. Depinde ce vrei sa faci cu el. Este slab laptopul. Bun pentru filme, muzica, documente, teme..etc. Poate ca ar merge si un joc vechi de ceva ani. Cu 200 sau 300 ron in plus iei unul nou mai bun. La pretul asta este OK.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Nu merita.
Chiar daca este un i5 are tehnologia veche de 32nm, asta inseamna ca se incalzeste si bateria o sa tina 20-30 min fiind un laptop de 4-5 ani.
Tehnologia de 22nm este mai noua, procesoarele incalzesc foarte putin iar bateria tine 6 ore.
Am vazut la oferta laptopuri Toshiba de 899 ron cu procesoare de 22nm, 15 toli led ecranul, 500 hd-ul, cu 2 ani garantie.

| Ssssmokin explică (pentru TrăieşteClipa):

Fac referire la acest laptop http://www.pchouse.ro/......-ghz.html.
Nu ma intereseaza bateria deoarece il folosesc mai mult acasa. Si ma intereseaza performantele, pe langa un laptop la acelasi pret dar nou, eu zic ca este mai performant.

| TrăieşteClipa a răspuns (pentru Ssssmokin):

Stiu la ce faci referire ca l-am vazut in alta intrebare de-a ta.
Ecran mai mic de 14 in loc de 15
Te asigur ca se vede mai naspa deoarece este mai vechi ca tehnologie
Ventilatorul este mai zgomotos,
Tastatura este uzata, hd-ul s-a invartit mii de ore.
Performanta pe naiba cu chipset de acum 5 ani.
Cumpara-ti ce vrei.