| anonim_4396 a întrebat:

Ce presupune analiza de psihiatrie la scoala de soferi categoria b?

21 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

E un test cu multe întrebări ce se repetă dar sub alte enunțuri, nimic complicat şi e de fapt examenul psihologic nu psihiatric.

| anonim_4396 explică (pentru DeyCj):

Aaa....Si pe fisa medicala acolo unde scrie psihiatrie e doar examenul psihologic?

https://www.google.com/......https?/url

| DeyCj a răspuns (pentru anonim_4396):

Ăle e un examen de rutină cu întrebări de doi bani ca la şcoală, nimic de speriat happy. Adică psihiatru te întreabă şi tu răspunzi.Ai numa grijă la mişcările non verbale şi la conduită.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, examenul psihologic este piesa separata la obtinerea carnetului de conducere.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru DeyCj):

Intrebari "de doi bani" din care specialistul deduce daca ai toti boii acasa.

| DeyCj a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Corect.

| anonim_4396 explică (pentru DeyCj):

Si daca esti in evidenta unui tratament la psihiatrie? Iti cere sa aduci adeverinta medicala?

| DeyCj a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta nu ştiu.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da. Daca ai probleme cardace, neurologice, psihatrice, ai diabet, trebuie sa aduci adeverinta din care sa reiasa concluzia medicului specialist daca esti apt sau nu ca sa conduci un autovehicul.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Nu este analiza, este o consultatie medicala facuta de un medic psihiatru. Fiecare medic are metodele lui. In orice caz, nu doare. happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa vada daca esti in stare sa dai spaga fara sa spui la toata lumea dupa cateva ore.

| DanielD112 a răspuns:

Niste teste de genul sa tai cuvantul care nu se potriveste dintre mai multe, de apasat pe un buton de cate ori vezi o anumita litera si chestii de genul asta. Nu prea are legatura cu ce te ai gandi ca ar trebui sa fielaughing

| anonim_4396 explică (pentru DanielD112):

Waw! Foarte tare big grin big grin big grin

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru DanielD112):

Acela nu este testul psihologic?

| DanielD112 a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Am crezut ca a scris psihiatru din greseala. Eu unul am facut doar psihologic acum 2 ani si nu am auzit vreodata de un examen psihiatru.

| anonim_4396 explică (pentru DanielD112):

Https://www.infocs.ro/wp-content/uploads/2018/05/fisa-me d-400x500.jpg
Pai si atunci? De ce scrie psihiatrie pe fisa medicala?

| anonim_4396 explică (pentru DanielD112):

Https://www.google.com/......Https?/url

| DanielD112 a răspuns (pentru anonim_4396):

Se poate sa fi facut fara ca macar sa stiu laughing pentru ca si la testul pentru auz sau vaz doar am trecut pe la fiecare doctor si mi-a pus stampila. Singur examen "pe bune" pe care l-am facut a fost psihologicul. Sorry daca te am indus in eroare.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru DanielD112):

Aici poti vedea examenele medicale pe care trebuie sa le faca cineva pentru obtinerea carnetului de conducere sau la prelungire. https://www.fisamedicala.info/CMS/content/FISA_AUTO.pdf

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru DanielD112):

Sa stii ca un specialist ORL sau oftalmologie isi da seama din discutiile cu tine daca auzi si vezi. Mai ales daca esti tanar si ai deja carnet.

| cristianandrei67 a răspuns:

Sa iau permisul