| Ghita_5332 a întrebat:

Ce se intelege prin detarare motor?
In timpul functionarii masinii se aprinde un martor de bord care are pictograma asemanatoare cu cea a unui robinet galben.
Ma numesc Ghita.
Va mutumesc!

1 răspuns:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Detararea nu se face la motor se face la masina adica sa o treci de la o greutate mai mare la una mai mica ceea ce in Romania nu prea se poate!

Acel martor iti indica o problema te uiti in cartea tehnica a masinii si vezi ce problema este fiindca depinde de martor si de modelul masinii acum un robinet pot fi mai multe depinde cum arata acel robinet sunt 3 martori in forma de robinet pe 325 de ex acum depinde de masina si de martor daca revii cu poze si modelul iti spun!