| Ionut_Daniel_1992_PQxX a întrebat:

Salut,am un bmw e36, motor 2500 diesel si mi se aprinde un bec martor la bord,cineva mi-a spus ca ar fi injectoarele, cum pot sa pun poza aici sa o vedeti pentru a-mi da un raspuns?

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Ai facut o descriere foarte detaliata, am inteles bustean tot. Uite aici un site sau ce-o fi unde iti arata cartea masinii, cauta si sigur vei vedea acel semn si atunci vei sti ce reprezinta. Daca nu poti cauta fa o poza la acea lumina si arata aici. http://www.e36.lt/docs/E36_Owners_Manual.pdf

6 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Poza cu ce sa pui? Probabil ti s-a aprins o lumina care reprezinta un motor, deci asta e, ala e un cod sau arata un cod sau mai multe.Ca urmare nu ai ce poza sa pui, singura solutie e sa mergi undeva la cineva care are un scanert, iti scaneaza masina si iti spune ce cod este, eventual ce problema, sau probleme sint. Dupa poti remedia.Nu sint lumini la bod sa iti arate injectoare, iar luminile aparute la bord cu excepia celui care arata un motor nu-s probleme grave.Deci daca ai aceasta lumina ca un motor asta e singura cale sa afli ce se intimpla-scanarea.La bord alte lumini ce satr aprinde ar fi:ca nu ai apa in bidonul ala pentru motor; firbe apa in motoro si asta datorita termostatului defectuos, ca nu ai apa in bidonul de spalat geamurile si alte lumini, desene de genul asta.Dar ceva sa arate injectoare nu am vazut si nici auzit.Dar poate nu stiu eu.Deci descrie acea lumina cum arata, ce reprezinta.

| relian a răspuns:

Sau mai bine uite aici ai tot ce vrei sa afli.Dar sa arate ca un magnet nu cred sa fie vreo lumina. https://www.google.com/......ps?/search

| relian a răspuns:

Scuze nu stiu daca linkul ala te duce unde am facut trimitere.Mai bine intri pe google si scrii asa : image for indicator warning lights si gasesti si lumina ta acolo.

| Ionut_Daniel_1992_PQxX explică:

Frate e ceva ca un magnet care atrage, cam asa arata martorul....nu stiu altcumva cum sa il descriu!

| relian a răspuns (pentru Ionut_Daniel_1992_PQxX):

S-ar putea sa fie fog lights adica farurile de ceata, altceva ca magnetul nu vad, ori frinele daca ai frine ce au senzori, ori ABS. Du-te cum am spus pe google scrii image indicator lights si gasesti sigur acolo lumina ce o cauti.Bafta

| relian a răspuns (pentru Ionut_Daniel_1992_PQxX):

Ai facut o descriere foarte detaliata, am inteles bustean tot. Uite aici un site sau ce-o fi unde iti arata cartea masinii, cauta si sigur vei vedea acel semn si atunci vei sti ce reprezinta. Daca nu poti cauta fa o poza la acea lumina si arata aici. http://www.e36.lt/docs/E36_Owners_Manual.pdf

| Ionut_Daniel_1992_PQxX explică:

Am cautat pe google de am innebunit lumina aia dar nu am gasit-o, oricum multumesc mult pentru raspunsuri!