| Laurentziu1234 a întrebat:

Credeți că dacă mașinile polițiștilor, jandarmilor, salvării, smurdului și a pompierilor ar avea cutie automata, s-ar misca mai repede si ar fi mult mai atenti cand e vorba de urgente?

Răspuns Câştigător
| ClaudiuM1997 a răspuns:

Acum, depinde de om si altele. Personal cand conduc o cutie automata parca is mai deconectat putin de restul masinii si nu ma concentrez asa tare ce viteza am, cand imi trebuie frana de motor, etc. Poate ii face mai rapizi (poate) dar sigur nu mai atenti dupa mine.

3 răspunsuri:
| Zuzu1991 a răspuns:

Sugerezi ca, cutia automata are cinestiece valoare in miscare si atentie... nu prea mi se pare
mai ales ca daca ai destula vechime cu cea manuala, ajungi sa schimbi vitezele din reflex, pur reflex fara sa te concentrezi deloc la ele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu face diferenta. Cine nu e atent nu e atent

Răspuns utilizator avertizat