| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua. Polițiștilor/Jandarmilor le este permis sa joace la jocuri de noroc online?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista nici o interdictie legala in acest sens.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu le este permis. S-au facut si reportaje pe acest subiect

https://evz.ro/......81835.html

| Crackman a răspuns:

Ce treaba are lumea cu ce faci in timpul liber si banii tai?

| RxTx a răspuns:

Eu cred ca da.
Am un prieten jandarm
Nu joacă ca ii este frica ca sunt măsluite
Dar nu l-am auzit in ultimii 20 ani că nu ar avea voie

| Kiran a răspuns:

In timpul serviciului, un om al legii nu poate sa isi foloseasca timpul dedicat programului pentru a-si manifesta propriile activitati, adica cat este la datorie el se ocupa in majoritatea timpului cu problemele aparute si ce necesita ajutorul functiei sale, dupa incheierea programului, poate sa faca orice doreste, dar acele lucruri nu trebuie sa loveasca in prestigiul functiei, mai precis sa incalce legea.