| boss97 a întrebat:

Salut.Cum functioneaza masinile cu cutie automata, si vitezele P R N D 3 2 1?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

P - parking
D- Drive
R - reverse
n - neutral

3, 2,1 sunt pentru cutii mai sofisticate si sunt viteze de urca in panta sau de viteza

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Bagi in drive si apesi acceleratia, stia ea cand sa schimbe treptele

| suntserios a răspuns (pentru suntserios):

P - parking
D- Drive
R - reverse
n - neutral

3, 2,1 sunt pentru cutii mai sofisticate si sunt viteze de urca in panta sau de viteza

| Ibrahimovic a răspuns:

Cutia de viteza automata nu face altceva decat sa schimbe vitezele singura fara control manual. Cand se ajunge la o turatie mare intra automat in viteza urmatoare!