| Sonia822 a întrebat:

De ce pe masinile salvarii, pompierilor, politiei scrie invers? De ex. in loc de POLIȚIA, scrie AIȚILOP,

27 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Scrie normal politia, eu nu am vazut pe undeva aitilop.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Mosotti):

Nu pe toate.

| Mosotti a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Mda, eu asa am vazut, or fi si cum zici tu.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Mosotti):

In special cele de la serviciul circulatie.

| Mosotti a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Aha, mda, interesant, trebuia sa scrie si asa si asa.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Mosotti):

Asta scrie doar pe capota masinii, ca lateral scrie normal. Si la ambulante la fel.

| Mosotti a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Aaa, mda, nu ma uitasem pe capote, chiar o sa ma uit sa vedem.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Pentru ca Satana, Apocalipsa, de-astea! Bine, daca esti normal la cap iti dai seama ca e ca sa se vada normal IN OGLINDA RETROVIZOARE!

| Sonia822 explică (pentru GabiDumitrescu):

Daca esti normal si daca ai permis. Ca daca n-ai, n-ai cum sa-ti dai seama

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Sonia822):

Daca esti normal la cap si nu iti dai seama cand ceva e scris in oglinda... nu esti normal. Adica esti normal, dar nu prea te duce capul in mod deosebit. Ca la faza cu tigarile Vogans, cele mai bune cu filtru de dinainte de 1989.winking

| gabicoo a răspuns:

Pentru că e organe și face ce vrea mușchii lor!
winking

Răspunsul e evident și nu are rost să îl mai dau și eu încă o dată! happy

| aditimus a răspuns:

Ca sa poti vedea in Oglinda logic happy

| Werrich a răspuns:

Au gresit la tiparire si nu au mai avut ce face.

| Panamax a răspuns:

Au gresit-o pe prima si apoi le-au facut asa pe toate.

Răspuns utilizator avertizat
| RaduRobertRO a răspuns:

Ca sa se vada ok in oglinda, care inverseaza imaginea. Acest lucru este necesar pentru a incetini si a da prioritate ambulantei, politiei si pompierilor.

| Sami96 a răspuns:

Altfel se citeste din elicopter pentru interventii specialebatting eyelashes