| andrei47 a întrebat:

Cum pot fi sigur ca o masina are 100% piese originale ca sa o pot incadra in masina de epoca? trebuie sa cer istoricum masinii? am vazut pe discovery ca e important cand cumperi o masina noua. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| niculescu16081994 a răspuns:

Da trebuie sa ceri istoricul masinii sau ar trebuie sa scrie-i pe piese dar nu cred. Cel mai sigur ceri istoricul. Dami funda te rog

3 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Auzi,istoricul masinii! pai astia in romanica, la service, nu-ti dau ei nicimacar o factura pentru lucrarea efectuata, daramite sa-ti mai si treaca in ''caietul'' masinii ce piese au bagat rolling on the floor
ps.in occident, toate masinile au un caiet in care sunt trecute absolut toate ''interventiile'' care s-au efectuat asupra masinii respective de-a lungul timpului.da asta, in occident, nu la noi...

| andrei47 explică (pentru a1doru):

Pai stiu, am uitat sa spun ca vreau sa iau un mustang boss 302 din '70 din Miami.;]

| Dany008 a răspuns:

Pai asa mi se pare normal ca la cumpararea masini tipul sa iti dea masina actele si istoricul masini acolo scrie toate piesele schimbate, unde la ce service au fost facute verificari si tot prin ce a trecut masina, dar nu toata lumea face un istoric al masinilor atat de complet